form_maker - en to hr translation catalogue (41 entries)

en: Street Address
hr: Ulica

en: Street Address Line 2
hr: Ulica Line 2

en: City
hr: Grad

en: State / Province / Region
hr: Država / Pokrajina / regija

en: Postal / Zip Code
hr: Poštanski broj

en: Country
hr: Država

en: From
hr: Iz

en: To
hr: Na

en: Title
hr: Naslov

en: Field is required
hr: Polje je obvezno.

en: Your score should be less than
hr: Vaš rezultat bi trebao biti manji od

en: You cannot select former dates. Choose a date starting from the current one.
hr: Ne možete odabrati bivši datume. Odaberite datum počevši od trenutne.

en: field is required.
hr: polje je obvezno.

en: value must be between
hr: vrijednost mora biti između

en: Quantity
hr: količina

en: January
hr: Siječanj

en: February
hr: Veljača

en: March
hr: Ožujak

en: April
hr: Travanj

en: May
hr: Svibanj

en: June
hr: Lipanj

en: July
hr: Srpanj

en: August
hr: Kolovoz

en: September
hr: Rujan

en: October
hr: Listopad

en: November
hr: Studeni

en: December
hr: Prosinac

en: Error, incorrect Security code.
hr: Pogreška, pogrešan sigurnosni kod.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
hr: Vaš IP je na crnoj listi. Obratite se administratoru web stranice.

en: Error, file cannot be moved.
hr: Pogreške, datoteka ne može biti premještena.

en: Nothing was submitted.
hr: Ništa nije podnesen.

en: Your form was successfully submitted.
hr: Obrazac uspješno poslan.

en: Error, email was not sent.
hr: Greška, e-mail nije poslana.

en: Your email address is already verified.
hr: Vaša e-mail adresa je već potvrđena.

en: Your email verification has timed out.
hr: Vaš e-mail za provjeru istekla.

en: Your email has been successfully verified.
hr: Vaša e-mail je uspješno potvrđena.

en: Verification link is invalid.
hr: Provjera veze nije valjana.

en: This is not a valid email address.
hr: To nije valjana adresa e-pošte.

en: GO
hr: go

en: Select a Field
hr: Odaberite polje

en: Select a Date
hr: Odaberite datum
