form_maker - en to cs translation catalogue (83 entries)

en: Choices
cs: Volby

en: Reset
cs: Obnovit

en: Percentage
cs: Procento

en: Street Address
cs: Ulice

en: Street Address Line 2
cs: Ulice řádek 2

en: City
cs: Město

en: State / Province / Region
cs: Stát / provincie / Region

en: Postal / Zip Code
cs: Poštovní / PSČ

en: Country
cs: Země

en: Connection type
cs: Typ spojení

en: Date
cs: Datum

en: Title
cs: Název

en: Address
cs: Adresa

en: Total
cs: Celkem

en: Can not upload this type of file
cs: Je nám líto, ale nemáte možnost nahrát tento typ souboru

en: Field is required
cs: Pole je povinné

en:  value must be between
cs:  hodnota musí být mezi

en: Value must be between
cs: Hodnota musí být mezi

en: Are you sure you want to clear saved data?
cs: Jste si jisti že chcete vymazat uložená data?

en: Your score should be less than
cs: Vaše skóre by měla být menší než

en: You cannot select former dates. Choose a date starting from the current one.
cs: Nemůžete vybrat bývalé termín. Vyberte datum počínaje aktuální.

en: field is required.
cs: pole je povinné.

en: value must be between
cs: hodnota musí být mezi

en: Quantity
cs: Množství

en: January
cs: Leden

en: February
cs: Únor

en: March
cs: Březen

en: April
cs: Duben

en: May
cs: Květen

en: June
cs: Červen

en: July
cs: Červenec

en: August
cs: Srpen

en: September
cs: Září

en: October
cs: Říjen

en: November
cs: Listopad

en: December
cs: Prosinec

en: Error, incorrect Security code.
cs: Chyba, nesprávný bezpečnostní kód.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
cs: Vaše IP je na černé listině. Prosím, obraťte se na správce webu.

en: This is not a valid date format.
cs: Toto není platná e-mailová adresa.

en: Error, file cannot be moved.
cs: Chyba může soubor nelze přesunout.

en: Nothing was submitted.
cs: Nic byl předložen.

en: Your form was successfully submitted.
cs: Váš formulář byl úspěšně odeslán.

en: Error, email was not sent.
cs: Chyba, byl e-mail neposlal.

en: Your email address is already verified.
cs: Vaše e-mailová adresa je již ověřena.

en: Your email verification has timed out.
cs: Váš e-mail ověření vypršel.

en: Your email has been successfully verified.
cs: Váš e-mail byl úspěšně ověřen.

en: Verification link is invalid.
cs: Ověřovací odkaz je neplatný.

en: Password values don't match
cs: Hesla nesouhlasí

en: The email addresses don't match
cs: E-mailové adresy nesouhlasí

en: This is not a valid email address.
cs: Toto není platná e-mailová adresa.

en: You have no permission to view submissions.
cs: Nemáte oprávnění ke zobrazení žádostí

en: From
cs: Od

en: To
cs: Komu

en: Canceled
cs: Zrušeno

en: Cleared
cs: Smazáno

en: Cleared by payment review
cs: Smazáno po kontrole platby

en: Completed
cs: Hotovo

en: Denied
cs: Zakázáno

en: Failed
cs: Chyba

en: Held
cs: Zadrženo

en: In progress
cs: Probíhá

en: On hold
cs: Zastaveno

en: Paid
cs: Zaplaceno

en: Partially refunded
cs: Částečně proplaceno

en: Pending verification
cs: Nutná verifikace

en: Placed
cs: Umístěno

en: Processing
cs: Zpracování

en: Refunded
cs: Proplaceno

en: Refused
cs: Odmítnuto

en: Removed
cs: Vyjmuto

en: Returned
cs: Vráceno

en: Reversed
cs: Přehozeno

en: Temporary hold
cs: Dočasně pozdrženo

en: Unclaimed
cs: Nevyzvednuto

en: Show on Map
cs: Zobrazit na mapě

en: Show Matrix
cs: Zobrazit matici

en: Please select the field!
cs: Prosím vyberte pole!

en: Leave A Review?
cs: Napsat recenzi?

en: We hope you've enjoyed using WordPress %s! Would you consider leaving us a review on WordPress.org?
cs: Doufáme že se vám líbil Wordpress %s!  Budete uvažovat o napsání recenze na Wordpress.org?

en: Sure! I'd love to!
cs: Jistě! Budeme rádi!

en: I've already left a review
cs: Již jsem napsal recenzi

en: Maybe Later
cs: Možná později

en: Never show again
cs: Již nezobrazovat
